Danışanlarınızı Al-Anon'a Yönlendirmeyi Neden Düşünmelisiniz?

Her alkolik için hastalığından etkilenen en az beş kişi daha olduğu tahmin edilmektedir. Al-Anon Aile Grupları, alkoliklerin aileleri ve arkadaşlarıyla çalışan profesyonellerin çalışmalarını tamamlayabilir. Al-Anon, bir alkolikle ilişkisinden etkilenen herkese yardım etmeye adanmış bir kardeşlik kuruluşudur. Bu ilişki bir ebeveyn, çocuk veya kardeş kadar yakınolabileceği gibi bir arkadaş veya iş arkadaşı kadar uzak da olabilir.

Al-Anon toplantılarına katılım ücretsizdir ve tek üyelik şartı kişinin başka birinin alkolizminden olumsuz etkilendiğini hissetmesidir.

Gizli ve Anonim

Bir hastayı Al-Anon’a gönderirseniz, onların anonimliğine saygı gösterileceğinden ve tüm görüşmelerin gizli tutulacağından emin olabilirsiniz.

Dindar olmadığımız, siyaset yapmadığımız ve ayrımcı olmadığımız için çıkar çatışması tehlikesi yoktur. Hayatın her kesiminden ve geçmişinden insanlar Al-Anon’da umut ve destek buluyor.

Al-Anon Hakkında Daha Fazlasını Öğrenin

Mesleki kapasiteniz ne olursa olsun, açık Al-Anon toplantılarına katılabilirsiniz. Bu size Al-Anon’un nasıl çalıştığına ve üyelere nasıl yardım edip birbirimize nasıl destek olduğumuza dair paha biçilmez bir fikir verecektir.