alkolik yakınları

Al-Anon'da Bir Gün

Bu kitap hayatı gün gün yaşamayı ve her gün bulabileceğimiz rahatlık, huzur ve bir şeyleri başarma duygusu için yollar önermektedir.

Hayatı geçmişteki hatalar ve hayal kırıklıklarında yaşamamaya teşvik etmektedir; geleceği yeni günler, kendini gerçekleştirmek ve büyümek için yeni olanaklar serisi olarak gözünde canlandırmayı önermektedir.

Fiyat: 80TL

al-anon grupları

Al-Anon ve Alateen Grupları İşbaşında

Bu kitap her bir grubun gelişebileceği ve büyüyebileceği bir çerçeve sağlar. Her bir grup üyesine, grup yapısı ve bir grubun diğer gruplar ve bir bütün olarak Al-Anon ile nasıl ilişkide olduğu hakkında temel bilgi verir.

İçerik:

  • Toplantı Biçimi
  • Al-Anon Aile Grupları ve Alateen Geçmişi
  • Al-Anon ve Alateen Toplantılarının Başlatılması
  • Grup İpuçları, Başlıklar, Problemler ve Çözümler
  • Toplantı Fikirleri
  • Al-Anon/ Alateen Dostluğunun Yapısı
  • Al-Anon/ Alateen Hizmetinde Kullanılan Terimler

Fiyat: 80TL

alkolik yakınları

Al-Anon Nasıl Faydalı Olur?

Bu kitap, başkasının bazen hafif, bazen de yıkıcı etkileri olan alkolizm sorununun deneyimlerini yaşamış cesur kadın ve erkeklerin olağanüstü dostluğuna geniş bir kapı açar. Kitap bizi, Al-Anon’un alkolik ailelerine hayatlarının en kötü tarafı ile başetmekte ve umutlarını arttırıp diğerlerine de el uzatmakta nasıl yardımcı olduğunu görmeye davet eder.

Bu kitap Al-Anon Aile Grupları hakkında “Al-Anon bana yarım edebilir mi?” dahil aklınıza gelebilecek her soruyu cevaplandıran temel bir kitaptır.

Herhangi sıradan bir okur bile binlerce Al-Anon üyesinin paylaştığı deneyimleri, güçleri ve umutlarıyla ortaya çıkan gerçekçi bilgelik karşısında büyülenecektir.

Farkındalık ve anlayışın kıvılcımları tekrar tekrar parlar ve biz yakınımızdaki birinin yaşadığı alkolizm sorununun bizim fiziksel, duygusal ve ruhsal iyiliğimize verdiği muazzam etkiyi anlamaya başlarız.

Bu kitap, başkasının alkolizm sorunundan etkilenen milyonlarca erkek, kadın ve çocuğa verilebilecek en güzel hediye olan umudu aşılıyor.

Fiyat: 80TL

Al-anon

Değişme Cesareti

Al-Anon programında “Sadece Bugün İçin” sloganı ile hayatı adım adım ele almak, alkolizmden etkilenmiş alkolik yakınları ve arkadaşları için iyileşmenin temelini oluşturur. Bu kitap, bugüne odaklanmamız ve değiştirebileceğimiz şeyleri değiştirmeye cesaret kazanabilmemiz için tasarlandı.

Anlaşılır düşünceler, hayatları değiştirebilecek şaşırtıcı derecede basit şeyleri ortaya çıkarır.

Fiyat: 80TL

İyileşmenin Yolları

Al-Anon’un Basamakları, Gelenekleri ve Kavramları hakkında geniş kapsamlı bir kitaptır. Yüzlerce Al-Anon üyesinin tecrübelerinden, gücünden ve umutlarından derlenmiştir. Bu kapsamlı çalışma, tüm Al-Anon üyelerini dünyanın her tarafında, programımızın üç mirasını çalışırken ve hayatlarına uygularken rehberlik edecektir.

Bu kitap miraslarımızın “çalışması” için rehberlik ve öneriler sağlıyor. Her bölüm, her mirasın açıklamaları, Basamakların, Geleneklerin ve Kavramların yürürlüğe girmesi için üyelerimizin kişisel ve grup kullanımları için soru serileri sunar. Bu sayede bizden öncekilerin bilgeliğinden yararlanırız.

Üyeler idrak ve anlayışlarını arttıran bu kitap sayesinde iyileşmelerini yeni bir bakış açısı ile hızlandırırlar.

Fiyat: 80TL